شبکه فعالین خانواده رضوی

در شرایط اجتماعی امروزی که دیگر خانواده‌ها برای حمایت جوانان همچون گذشته تکاپویی ندارند، مقوله ازدواج برای جوانان بیش از پیش دشوار و سنگین به نظر می‌رسد. جوانانی که در حساس‌ترین برهه زندگی خود، نیاز به همفکری و همدلی دارند و برای برداشتن اساسی‌ترین گام زندگی‌شان بی‌تجربه‌اند، بی‌شک در معرض انواع و اقسام آسیب‌های اجتماعی و لغزیدن‌ها قرار دارند. در چنین برهه‌ای، حمایت از نهادهای دغدغه‌مند، تنها راه همراهی و هدایت جوانان در مقوله ازدواج و تشکیل خانواده است. بنابراین بنیاد کرامت امام رضا، از الگوهای اجتماعی موفق در زمینه خانواده حمایت می‌کند و با هرگونه نهاد مدنی و مردمی که در زمینه ازدواج فعالیت دارند، همراه می‌شود تا به کمک یکدیگر، فعالیت‌های اجتماعی خیرمابانه را ترویج دهند. عضویت در شبکه فعالین خانواده رضوی فرصتی ست تا با شرکت در این طرح، به تسهیل امر ازدواج در جامعه و ترسیم افقی روشن برای جوانان کمک کرد.

background

امام صادق (علیه السلام)

کسی که وسایل ازدواج شخص مجردی را فراهم سازد تا این‌که ازدواج نماید؛ از کسانی است که خداوند روز قیامت با نظر لطف و رحمت به او نگاه می‌کند

(وسایل الشیعه 14: 26)

مراحل عضویت در شبکه فعالین خانواده رضوی به شرح ذیل است:

1- ثبت‌نام و ورود اطلاعات

تشکل‌های خیریه ازدواج  که موسسات خیریه، گروه‌های جهادی و غیره را شامل می‌شوند، ابتدا از طریق سامانه خانواده رضوی ثبت‌نام می‌کنند و پس از ورود اطلاعات حقوقی تشکل، اطلاعات مخاطبان و افراد تحت پوشش خود را که متقاضی دریافت مساعدت از آن مجموعه می‌باشند، وارد می‌کنند.

2- انعقاد تفاهم‌نامه همکاری

اطلاعات وارد شده توسط رابطین ما در هر استان تأیید می‌شود و تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر همکاری میان بنیاد کرامت امام رضا(ع) و تشکل خیریه ازدواج ایجاد می‌شود.

3- مشارکت جهت مساعدت ازدواج جوانان

با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری، بنیاد کرامت امام رضا(ع) بر مبنای دستورالعمل مشارکت و شاخص‌های حمایت و تقویت تشکل‌های خیریه ازدواج، از 5 تا 75 درصد هزینه‌های ازدواج مخاطبان آن تشکل را تأمین خواهد کرد.

4- هدیه ویژه

در پایان به میمنت تلاش‌های تشکل‌های خیریه‌ای که در این طرح مشارکت دارند، به تمامی زوج‌های جوانی که مخاطب آن تشکل‌ها می‌باشند، هدیه‌ای ویژه از طرف آستان حضرت علی‌بن‌موسی الرضا(ع) اهدا می‌شود.

به ما بپیوندید

امید است عنایت ویژه امام مهربانی شامل حال همه زوج‌های جوان گردیده و گرمابخش خانه‌های ایشان باشد
با مشارکت در این طرح، ما را در اجرای هر چه بهتر این امر یاری کنید

یا علی

ثبت نام وعضویت در شبکه فعالین خانواده رضوی