عروسی خوبان

عروسی خوبان پویشی است برای کمک به آغاز زندگی مشترک 888 زوج جوان در مناطق محروم کشور؛ زوج‌های جوانی که به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی، از توان کافی برای مهیا نمودن مقدمات مادی ازدواج خود برخوردار نیستند. ما در بنیاد کرامت امام رضا علیه السلام تصمیم داریم تا با حمایت شما مردم و تشکل‌های خیریه محلی از سراسر کشور برای پا گرفتن 888 زندگی مشترک هرآنچه در توان و بضاعت داریم کمک کنیم. از کمک به تأمین یک جهیزیه حداقلی برای دختران تا کمک به ودیعه مسکن برای پسران و برگزاری جشن عروسی خوبان.

background

 

 

 

 

پیامبر مهربانی (صلی الله علیه و آله)

بهترین ازدواج ها آسان ترین آنهاست.

نهج الفصاحه، حدیث ۲۴۸

 

روش‌های حضور در عروسی خوبان:

1. کمک‌های نقدی از طریق #8888*780*

2. از طریق درگاه پرداخت اینترنتی در سایت عروسی خوبان

3. مشارکت از طریق همراهان ما (چهره‌ها و سلبریتی‌ها)

شما همچنین می‌توانید یکی از همیاران این طرح را به عنوان امین خود انتخاب نموده و گزارش لحظه به لحظه کمک‌های واریز شده تا برگزاری جشن #عروسی_خوبان را از طریق ایشان دنبال کنید.

کمک‌های خیر شما در کنار وجوهات حضرت علی‌بن‌موسی الرضا علیه السلام با نام مبارک ایشان در اختیار تشکل‌های خیریه محلی در سراسر کشور قرار می‌گیرد. تشکل‌های خیریه محلی زحمت شناسایی و معرفی و همیاری زوج‌های جوان در مناطق محروم کشور را برعهده دارند و تا پایان کار به صورت میدانی عهده‌دار پیشبرد و پیشرفت #عروسی_خوبان هستند و با توجه به شرایط بومی و محلی هرمنطقه و اقتضائات و نیازمندی‌های هر زوج جوان تصمیم می‌گیرند که این کمک‌ها چگونه و با چه روشی در اختیار ایشان قرار بگیرد. ما نیز گزارش لحظه به لحظه این کمک‌ها را تا برگزاری جشن عروسی 888 زوج جوان تا فاصله دهه کرامت تقدیم شما خواهیم کرد.

 

 • image

  طرح عروسی خوبان

  در این روزهایی که شروع زندگی مشترک از قبل هم سخت‌تر شده، ما در بنیاد کرامت امام رضا علیه‌السلام به فکر راه‌اندازی یک پویش افتادیم. اسم پویش را گذاشتیم عروسی خوبان
  در پویش عروسی خوبان می‌خواهیم بخشی از مشکلات ازدواج جوان‌ها را کم کنیم و تمرکزمان را هم روی مناطق سیل‌زده و محروم گذاشتیم. هدف اولیه‌مان این است که با کمک شما ۸۸۸ تا ازدواج را تسهیل کنیم و دست جوان‌هایی که در ازدواج‌شان گره افتاده بگیریم. اگر کمک شما بیش از این‌ها بود، به تعداد عروسی خوبان هم اضافه خواهد شد. 
  می‌خواهیم به آن‌هایی که به خاطر سیل جهیزیه‌شان را از دست دادند، آن‌هایی که توانایی اجاره‌ی خانه ندارند و آن‌هایی که پول مراسم عروسی‌شان جور نمی‌شود و دل‌نگران‌اند، بگوییم که تنها نیستند و یک دل به بزرگی ایران برای آن‌ها می‌تپد. می‌خواهیم بهشان نشان بدهیم که هوای‌شان را داریم و پشت‌شان هستیم. 
  اگر شما هم برای کمک رسانه‌ای، ترویجی و یا نقدی و یا اجرایی حاضرید، بسم‌الله.

فرایند مشارکت و سوالات متداول طرح عروسی خوبان به شرح ذیل است:

1- چرا عروسی خوبان؟

در گام نخست مجموعه‌های مردم‌نهاد فعال در زمینه ازدواج و خانواده -شامل: موسسات خیریه، گروه‌های جهادی، مراکز مشاوره و تحکیم خانواده و غیره- می‌توانند از طریق سامانه خانواده رضوی ثبت‌نام نموده و پس از ورود اطلاعات حقوقی مجموعه، نسبت به ورود اطلاعات مخاطبان و افراد تحت پوشش خود که متقاضی دریافت جهیزیه از آن مجموعه می‌باشند، اقدام نمایند.
تذکر1: دقت در صحت اطلاعات وارد شده در این بخش موجب پیشبرد هرچه بهتر و سریع‌تر طرح خواهد بود.
تذکر2: سامانه خانواده رضوی نسبت به حفظ اطلاعات وارد شده و اجتناب از در اختیار گذاشتن آن به غیر متعهدد می‌گردد.

2- چگونه در عروسی خوبان سهیم شویم؟

با تأیید اطلاعات وارد شده توسط نمایندگان استانی برنامه خانواده رضوی؛ تفاهم‌نامه همکاری فیمابین بنیاد کرامت امام رضا(ع) و مجموعه مردم‌نهاد در موضوع تسهیل ازدواج جوانان منعقد می‌گردد.

3- چگونه زوج‌های جوانی را که می‌شناسیم معرفی کنیم؟

با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری، بنیاد کرامت امام رضا(ع) بر مبنای دستورالعمل مشارکت و شاخص‌های حمایت و تقویت مجموعه‌های مردم‌نهاد؛ برابر 5 تا 75 درصد در تأمین هزینه‌های جهیزیه مخاطبان آن مجموعه مشارکت خواهد نمود.

4- حمایت‌های مردمی شما چگونه هزینه می‌شود؟

به منظور تیمن و تبرک تلاش‌های خیر مجموعه‌های مردم‌نهادی که در این طرح مشارکت دارند، در پایان به تمامی زوج‌های جوانی که مخاطب این مجموعه‌های مردم‌نهاد می‌باشند، هدیه‌ای ویژه از طرف آستان حضرت علی‌بن‌موسی الرضا(ع) اهدا خواهد شد.

5- تشکل‌های مردمی خیریه ازدواج چگونه می‌توانند در عروسی خوبان مشارکت کنند؟

به منظور تیمن و تبرک تلاش‌های خیر مجموعه‌های مردم‌نهادی که در این طرح مشارکت دارند، در پایان به تمامی زوج‌های جوانی که مخاطب این مجموعه‌های مردم‌نهاد می‌باشند، هدیه‌ای ویژه از طرف آستان حضرت علی‌بن‌موسی الرضا(ع) اهدا خواهد شد.

به ما بپیوندید

امید است عنایت ویژه امام مهربانی شامل حال همه زوج‌های جوان گردیده و گرمابخش خانه‌های ایشان باشد
با مشارکت در این طرح، ما را در اجرای هر چه بهتر این امر یاری کنید

یا علی