درباره ما

همه ما خوب می‌دانیم قبل از هر دوست و آشنایی، پشت و پناه آدمی، تنها خانواده بوده و هست. یاور روزهای سخت و هم سفره بساط شادمانی. به پشتوانه همین تجربه دلنشین بوده است که این‌جا جمع شده‌ایم تا به برکت نام پدر، به اعتبار عظمت و آبروی ولی نعمت‌مان علی بن موسی الرضا، خانواده‌ای باشیم رضوی.

Image

 

وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً ۚ

 

آیه بیست و یکم از سوره‌ی مبارکه روم

درباره‌ی ما

همه ما خوب می‌دانیم قبل از هر دوست و آشنایی، پشت و پناه آدمی، تنها خانواده بوده و هست. یاور روزهای سخت و هم سفره بساط شادمانی. به پشتوانه همین تجربه دلنشین بوده است که این‌جا جمع شده‌ایم تا به برکت نام پدر، به اعتبار عظمت و آبروی ولی نعمت‌مان علی بن موسی الرضا، خانواده‌ای باشیم رضوی. به رسم آموزه‌های دین، برای رشد و طراوت هم‌خانواده‌هایمان، خواهران و برادرانمان و هر آن کسی که خود را نمک پرورده سفره لایزال امام هشتم می‌داند، آستین بالا بزنیم. چه بسیارند آنان که در آزمون سخت الهی، دستشان خالی ست. محرومین و مستضعفینی که انصاف نیست در سرزمین منتظران موعود، در فقر و تنهایی گذران عمر کنند.

بنیاد کرامت امام رضا، بانی همدلی و مشارکت کسانی ست که دغدغه آبادانی و خیرخواهی دارند. مجموعه‌ای که تحت لوای آستان مطهر رضوی، به اعتبار منافع حاصل از حق تولیت، اقدام به مدیریت مجموعه فعالیت‌های اثربخش، در جهت محرومیت‌زدایی و تشکیل گروه‌های خدمت‌رسان به اقشار ضعیف جامعه کرده است تا علاوه بر کمک به زوج‌های جوان در آستانه ازدواج، به تحکیم و رشد کیفی زندگی تازه متاهلین کمک کند.

ما بر آنیم تا عدم تمکن مالی برای زوج‌های جوانی که به هر دلیل با محرومیت‌های اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، آخرین دغدغه تشکیل خانواده باشد و چه بسیار امیدواریم روزی همین زوج‌های جوان که زمانی تحت پوشش مهربانی بنیاد کرامت امام رضا عاقبت به خیر شدند، خود از نیکوکاران روزگار آتی باشند.

Image
background

حل این مسائل، نیازمند تلاشی آگاهانه در راستای تبیین و نهادینه‌سازی ارزش‌های اسلامی در حوزه خانواده در قالب راهبردها و برنامه‌های اجرایی دقیق و متقن و مجاهدت و ثبات قدم در راه اجرای این راهبردها است و البته بسیار روشن است که این مجاهدت و ثبات قدم بدون در نظر گرفتن نقش مردم راهگشا نخواهد بود؛ چراکه "کارهای عمومی و اجتماعی که ارتباط به بدنه‌ی کشور پیدا می‌کند، باید مردم در آن سهیم بشوند و دخیل بشوند. ]و[ اگر چنانچه جنبه مردمی آن قطع بشود، باز این کار به نتیجه نهایی نخواهد رسید... اینجاست که مسئولین باید زمینه‌ها را، مدل‌ها را، فرمول‌های عملی و قابل ‌فهم عموم را، فرمول‌های اعتمادبخش را برای مشارکت مردم فراهم کنند...؛ از ابتکار مردم، از فکر مردم، از نیرو و انگیزه مردم، از نشاط جوانی جوانان ما -که قشر عظیم و وسیعی هستند- استفاده کنند؛ این جزو کارهایی است که باید ان‌شاء‌الله با سازوکار شفاف از سوی مسئولین انجام بگیرد"([1]).

مقام معظم رهبری
بیانات در اجتماع بزرگ مردم کرمانشاه

 


[1]- مقام معظم رهبری؛ بیانات در اجتماع بزرگ مردم کرمانشاه: 20/7/1390.